Гостра діарея

Impression

Що таке гостра діарея?

Діарея проявляється раптовою зміною частоти випорожнень та їх консистенції. Тобто, Ви маєте діарею, якщо наявні рідкі випорожнення 3 або більше разів на день. (1)

Якщо тривалість діареї менша ніж 2 тижні, то йдеться про гостру діарею. У більшості випадків гостра діарея виникає раптово. (2)

Більшість випадків гострої діареї виникає в результаті дії інфекційних факторів: вірусів (це найбільш часта причина у Франції), бактерій або паразитів. (1) Така діарея зазвичай регресує спонтанно або після прийому симптоматичного лікування протягом 2-3-х днів, без подальших проявів в короткостроковій перспективі. (2)

Гостра діарея є дуже поширеним явищем : щороку, в середньому, кожна людина має один епізод гострої діареї. Більшість з цих епізодів є короткими, тривалістю менше 24 годин. (2)

Діарея

Причини діареї

Діарея мандрівників

Діарея-внаслідок-стресуДіарея мандрівників – це інфекційна діарея, як правило, доброякісна, яка може виникнути під час перебування у місцях, де санітарно-гігієнічні умови не завжди є належними. Діарея мандрівників, як правило, пов’язана з бактеріями, що передаються через їжу. (1)
Ознайомтесь з інформацією про діарею мандрівників

Гастроентерит

Гострий гастроентерит є запаленням слизової оболонки шлунково-кишкового тракту, що викликає діарею, біль у животі і блювоту. Це дуже поширене явище : близько 4 мільйонів людей страждали на гастроентерит в 2015 році! (2)
Ознайомтесь з інформацією про гастроентерит

Діарея внаслідок стресу

Діарея-внаслідок-стресуЗв’язок між стресом і діареєю прямий : стрес прискорює транзит у кишечнику і товстій кишці, і стрес може бути причиною діареї. (2,3)

Діарея харчового походження

діарея-харчового-походженняГостра діарея може також мати харчове походження : внаслідок отруєння брудною їжею або алергії. Багато харчових продуктів можуть викликати діарею, якщо вони забруднені мікробами : випічка ; приготовані або сирі морепродукти ; непастеризовані молочні продукти ; кури гриль ; сира яловичина … (1,2)

Для того, щоб обмежити ризик виникнення гострої діареї, рекомендується регулярно очищати внутрішню поверхню холодильника і тримати в холодильнику лише свіжу їжу. Насправді, поширення бактерій в продуктах відбувається швидше в теплому середовищі. Слід обов’язково дотримуватися термінів придатності, зазначених на упаковці. (2)

1. AFSSAPS. Bien vous soigner avec des médicaments disponibles sans ordonnance. Diarrhée passagère de l’adulte. Juin 2009.
2. Site internet de l’Assurance Maladie : 
http://www.ameli-sante.fr/gastro-enterite-de-ladulte/les-symptomes-les-causes-et-levolution-de-la-gastro-enterite.html et https://www.ameli.fr/assure/sante/themes/gastro-enterite-adulte/prevention 
3. Delvaux M, Gay G. Approche du malade avec une diarrhée fonctionnelle. Gastroenterol Clin Biol, 2006 ; 30 : 415-20.
Де купити