Діарея мандрівників

Impression

Діарея мандрівниківЩо таке діарея мандрівників?

Це, звичайно, траплялося з кожним : під час перебування в теплій країні, ви, ймовірно, з’їли блюдо, забруднене мікробами, і провели кілька тяжких днів, постійно бігаючи до туалету, перш ніж все стало на свої місця … Нічого страшного: це називається «діарея мандрівників». Діарея мандрівників досить поширена: мова йде про мандрівника на 3 (1,2) і, як правило, пов’язана з бактеріями, що передаються через їжу. (1)

Симптоми діареї мандрівників

Діарея мандрівників зазвичай починається протягом першого тижня подорожі(3). Початок може бути досить гострим і супроводжуватися діареєю (від 4 до 6 рідких випорожнень в день), спазмами в животі, нудотою і блюванням. (3) Гостра діарея зазвичай м’яка і нетривала (від 24 до 48 годин), але в 30% випадків під час діареї мандрівників необхідно залишатися в ліжку або навіть змінити свою поїздку ! (1,2)

 

Як уникнути діареї мандрівників?

Існує декілька правил, яких необхідно дотримуватися під час подорожей, щоб зменшити ризик виникнення діареї мандрівників:

 • Часто мийте руки, особливо перед їжею і перед приготуванням їжі. Мийте руки після відвідування туалету. При відсутності води і мила, можна використовувати гель або водно-спиртовий розчин.
 • Пийте тільки кип’ячену або бутильовану воду (при відвідуванні закладів громадського харчування переконайтесь, що пляшку відкрили перед вами).
 • Уникайте продуктів, які можуть містити воду, що не була кип’яченою : морозиво, лід, воду з крана. Не забувайте чистити зуби бутильованою водою.
 • Не вживайте сирих овочей або фруктів.
 • Уникайте свіжих фруктових соків, приготованих вручну.
 • Не пийте молоко, яке зберігалося поза холодильником та непастеризоване молоко.
 • Не вживайте страв, що містять недоварене м’ясо або рибу.
 • Уникайте страв з морепродуктами.
 • Уникайте готових страв, які пропонуються холодними.
 • Уникайте вживання їжі від вуличних продавців, що не була приготована належним чином. У ресторанах шведського столу вживання холодних страв також може бути ризикованим. (1,4)

Що має бути в аптечці для подорожей?

Аптечка-для-подорожейЯкщо перед поїздкою ви не знаєте, що покласти в аптечку, порадьтеся з провізором. В залежності від напряму подорожі він може запропонувати ті чи інші препарати та/або засоби, такі як, наприклад*:

 • препарати від діареї,
 • гелі або розчини на спиртовій основі для гігієни рук,
 • репеленти від комарів,
 • креми від опіків та засоби захисту від сонця,
 • термометр… (4)

Провізор може також порекомендувати вам проконсультуватися з лікарем перед початком подорожі, якщо вважатиме це за необхідне.

Що робити у разі виникнення діареї мандрівників?

Діарею мандрівників слід розглядати як будь-яку іншу гостру діарею:

 • забезпечити належну регідратацію. Для цього слід вживати достаньо рідини, що містить солі та цукор : воду, солодкі напої: воду, цукор воду, газовані напої, овочеві бульйони …
 • адаптувати свій раціон : надавати перевагу їжі, що лего перетравлюється, та вживати небагато легкої їжі у декілька прийомів. (1,5)

Дізнайтесь більше про лікування гострої діареї

*Наведений список не є повним. Не існує типового набору аптечки для подорожей. ЇЇ склад адаптується відповідно до конкретної подорожі. (4)
1. AFSSAPS. Bien vous soigner avec des médicaments disponibles sans ordonnance. Diarrhée passagère de l’adulte. Juin 2009.
2. Site internet de la Société Nationale Française de Gastro-Entérologie. http://www.snfge.org/content/diarrhee-aigue
3. Diarrhées aiguës – HUG – DMCPRU – Service de médecine de premier recours – 2013
4. Recommandations sanitaires pour les voyageurs, 2015 (à l’attention des professionnels de santé). Avis du Haut Conseil de la santé publique du 24 avril 2015
5. Site internet de l’Assurance Maladie :
https://www.ameli.fr/assure/sante/themes/gastro-enterite-adulte/bons-reflexes-consultation-medicale
et https://www.ameli.fr/assure/sante/themes/gastro-enterite-adulte/traitements-medicaux

Читайте також

Дізнатися-більше-про-діарею

Гостра діарея

Що таке діарея ? Коли ми говоримо про гостру діарею ? Які можливі причини ? Ось що потрібно знати про діарею.

Докладніше
Дізнатися-більше-про-лікування

Лікування діареї

Чому потрібно лікувати діарею? Яку їжу можна вживати у разі діареї? Як вибрати лікування? Підсумок принципів лікування діареї!

Докладніше

Смекталія®

Смекталія ® - лікарський засіб, який допомагає боротися з діареєю, де б Ви не знаходились!

Докладніше